HABERLER2019-12-16T15:00:38+00:00
2212, 2019

Vestel Servis veya Vestel Yetkili Servis

Categories: Haberler|Tags: , |1 Comment

      Vestel servis hizmeti veren firmaların  Vestel Yetkili Servis gibi arızaları doğru şekilde teşhis etmek, onarmak ve test etmek için son derece uzmanlaşmış test ekipmanlarına ihtiyacı vardır. Biz o ekipmana sahibiz.

Vestel servis atölyemizin onarım yaptığı ürünler, malzeme veya işçilik kusurlarına karşı satın alındığı tarihten itibaren bir yıl garantilidir. Bu garanti, dikkatsiz kullanım veya nakliye nedeniyle  hasar gören ekipmanları kapsamaz.

     Vestel servis olarak, Vestel yetkili servis hizmetlerinde kullanılan yedek parçaları ve işçiliği birebir aynı kullanıyoruz. Garanti için ve onarım tarihini kanıtlamak üzere hizmet makbuzunuzu isteyebiliriz. Bizim verdiğimiz garanti kapsamı dışındaki onarımlar için işçilik sabit bir ücret üzerinden ücretlendirilir.

Talep üzerine standart bir ücret tarifesi uygulanabilir. Tüm onarım hizmetlerimiz, ürünü geçerli fabrika özelliklerine getirmek için ürün yazılımı güncellemelerini ve mühendislik değişikliklerini içerir. Yücel Teknik hizmetleri, cihazınızın kullanım kılavuzları ve fabrika verilerine uygun olarak sağlanır.

Vestel servisolarak kullandığımız yedek parçalar orijinaldir. Vestel  yetkili servis ile hemen hemen aynı yedek parçaları kullanmaktayız. Arızalı cihaz ekipmanın ayarlanması ve zamanında teslim edilmesi için büyük çaba sarf etmekteyiz. İstenirse, standart onarım işgücü ücretinde çalışan cihazların periyodik bakım ve kontrolünü de yapabiliriz.

vestel servisiFirma olarak beyaz eşya tamircilerinin uyguladığı hizmetten daha iyisini vermekteyiz. Onarım yerinde yapılamıyorsa ürünü evinizden alıp atölyemizde müdahale ediyoruz. Geri dönüş süresi önemli ölçüde değişebilen iş yüküne bağlıdır. Tüm onarımlar mümkün olduğunca zamanında yapılır. Bir sorun çıkarsa ve / veya arıza tekrarlanırsa daha uzun bir geri dönüş de oluşabilir. Onarımınızı ek ücret karşılığında hızlandırmak için acele hizmetlerimiz mevcuttur. Onarım isterken lütfen müşteri temsilcisinden mevcut geri dönüş süresini ve acele hizmetin kullanılabilirliğini sorun.

Herhangi bir ürünün onarım hizmetleri için Yücel Teknik  hizmetlerini aramadan önce arızalı cihazınızın marka ve modelini bir kenara not alın. Onarım işlem sürelerini en aza indirmek ve verimli çalışmak için Yücel Teknik Servis müşteri memnuniyeti esaslı onarım politikalarını uygulamaktadır.

   Tüm Onarımlar İçin:

Servis Departmanına başvururken modelinizi ve seri numaralarınızı hazır bulundurun. Ürününüzdeki sorunun tam olarak ne olduğunu açıklayın – bir onarım gerektiğine karar verilirse, servis temsilcisi bir Onarım Siparişi numarası verir ve size tahmini bir  randevu saati verir. Bir onarım için iş akışı planlarken daha önce yapılan onarımlar için bilgilerinizi isteyeceğiz. Atölyeye götürdüğümüz ürünlerin onarım sonrasında teslimi için alternatif bir adrese iade edilmesi gerekiyorsa, bunu daha önceden bildirin. Onarımlar ve testler tamamladıktan sonra iade için sizinle iletişime geçeceğiz.

  Değiştirdiğimiz Yedek Parçalara Ait Garanti Onarımları:

Ünite bir garanti onarımı ise bizden aldığınız  Vestel servis hizmeti tarihine göre size verdiğimiz belgeyi gösterirseniz ücretsiz hizmet veririz. Eğer garantinin geçersiz kılındığı şekilde kullanılmışsanız, işe devam etmeden önce sizinle iletişime geçeceğiz. Bu, yalnızca ünitenin hasar görmesi, taktığımız yedek parça garanti kapsamı dışındaysa gerçekleşir.

    Garanti Dışı Onarımlar:

Yedek parça garanti süresi dışındaysa veya garanti durumu ile ilgili herhangi bir sorun varsa, önceden bilgilendirme yapılır. Garanti dışı işlemlerin tahmini miktarı aşacak aşırı onarımlara ihtiyaç olduğu belirlenirse, onarım işlemine devam etmeden önce sizden izin almak üzere sizinle irtibata geçilecektir.

     Servis Garantisi

    Yücel Teknik  Merkezinde yapılan onarımlarda, servis sırasında yapılan fiili çalışmalar için 90 gün boyunca malzeme ve işçilik hatası bulunmayacağı garanti edilir.

  Vestel servis ile İlgili Diğer Konular

Onarım için bırakılan ve 3 ay içinde alınmayan tüm arızalı ürünlerden mesuliyet kabul edilmez. Yukarıda belirttiğimiz politikalar ile Vestel  yetkili servis gibi, hizmet sürecini kolaylaştırmayı ve Vestel servis hizmetlerinde geri dönüş süremizi azaltmayı amaçlıyoruz. Sorular için Lütfen bizi arayın veya e-posta gönderin.

 

 

 

 

1612, 2019

Kombi Arzalar Kodlar

Categories: Haberler, Kombi Arızaları ve Çözümleri|Tags: , |0 Comments

Kombi arzalar kodlar kombinizin kullanım klavuzunda ayrıntılı olarak yazar. Burada bulunan kodların ne anlama geldiğine bakarak bizleri çağırabilirsiniz. Arıza kodlarının ne anlama geldiğini bilmiyorsanız kombi arzalar kodlar konusunda bizi  arayabilirsiniz. Kombi arzalar nasıl giderilir konusunda sizlerin yapabileceği birşey yok ise hemen bizi arayın.Bazı cihazlarda kombi arza işaretleri bulunur.Bu işaretlerin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız ve kullanma klavuzu yoksa internetten aramayı deneyin.İnternette belki de kombi arza kodlar uygulaması bulabilirsiniz. Kombi arzalar ve kodlar konusunda eğer bir fikriniz yoksa tüm kombilerin arıza kodları birbirine yakındır.Birkaç örnek verecek olursak:

Kalorifer gidiş suyu NTC sensör bağlatısı kopuk

Kalorifer dönüş suyu NTC sensör bağlantısı kopuk

Kalorifer gidiş suyu NTC sensörü kısa devre

Kalorifer dönüş suyu NTC sensörü kısa devre

Boyler sensörü kısa devre

STB atık,Kalorifer gidiş suyu sıcaklığı çok yüksek

Kuru yanma,cihazda su yok

Yetersiz su emniyeti,sıcaklık farkı çok büyük

Atık gaz emniyet sıcaklık sınırlayıcısı,atık gaz sıcaklığı çok yüksek

Olmadığı halde alev gösterilmesi

Cihazın devreye girmesi sırasında alev oluşmaması

Tekrar ateşlemiyor

Fanın devir sayısında sapma(devreye girme sırasında fazla yüksek)

Fanın devir sayısında sapma(çalışma sırasında çok yüksek veya çok düşük)

Kombi  kodları konusunda yukarıdaki örnekler sizlere fikir vermek açısından yazılmıştır. Ayrıntı ve onarım için Yücel Teknik Servis numaralarımızdan bizlere mutlaka ulaşın.

 

1612, 2019

Çamaşır Makinası Arızaları ve Çözümleri Kodu

Categories: Haberler|Tags: |0 Comments

Makinanız arızalandığı zaman panelinden kodlara bakmalısınız. Çamaşır makinası arızaları ve çözümleri kodu konusunda ne anlama geldiğini bulmak için önce kullanma klavuzuna bakın.

Çamaşır makinelerine düzenli olarak bakım yapmak, karşı karşıya kalacağınız bu durumdan sizi her zaman kurtarır. Ancak  bakıma yapmanıza  rağmen makineniz  zaman zaman arızalanabilir. Bu arızaları bilerek doğru çözümleri bulmak bizim işimizdir. Yetkisiz müdehale size daha fazla masraflar açar. Her marka makinanın ayrı ayrı arıza uyarısı olmasına rağmen çamaşır makinası arızaları ve çözümleri kodu hepsinde aynıdır. Size fikir vermesi açısından genel arızaları aşağıda açıklıyoruz.

Çamaşır makinası arızaları ve çözümleri kodu

Çamaşır makinesi su almaması ile ilgili kodlar

 • Musluk kapalı olabilir.
 • Su giriş hortumu bükülmüş olabilir.
 • Hortum  tıkalı olabilir.
 • Makinenin kapısı arızalnmış olabilir.

Makinanın  suyu boşaltmaması ile ilgli kodlar

 • Boşaltma hortumu tıkanmış veya yırtılmış olabilir.
 • Pompa filtresi tıkalı olabilir.
 • Pompa motoru bozulmuş olabilir.

 Su dolar dolmaz boşalıyor.

 • Su tahliye hortumunun ucu, makineye göre çok alçakta veya yere düşmüş olabilir.

Çamaşır makinesi çok gürültülü çalışıyor.

 • Makina yatak rulmanları arızalı olabilir.
 • Yıkama motoru rulmanları arızalı olabilir.
 • Kazan ile tambur arasına bir cisim kaçmış olabilir.
 • Rezistans yerinden çıkıp, tambura sürtüyor olabilir,
 • Amortisörler arızalı olabilir.

Makine sallanıyor

 • Amortisörler arızalı veya bağlantı cıvataları gevşemiş olabilir.
 • Arızalı ise değiştirilmelidir.
 • Makine askı yayları yerinden çıkmış olabilir.

Çamaşır makinesi deterjan çekmecesinden su kaçırıyor.

 • Deterjan çekmecesi yuvasına iyi oturmuyor veya çekmecede çatlak olabilir.

Çamaşır makinesi deterjan almıyor.r.

 • Deterjan çekmecesinin klepesi kapalı olabilir.
 • Su giriş vanaları (ventil) arızalı olabilir.

Makine altından su kaçırıyor.

 • Giriş hortumları ve tahliye hortumları yerinden çıkmış veya patlamış ya da hortum bağlantı kelepçeleri gevşemiş olabilir.
 • Kapı körüklü contası delinmiş olabilir. Kapı körüklü conta kontrol edilmelidir. Delinmişse değiştirilmelidir.
 • Kazan zamanla delinmiş olabilir.
 • Rezistans yerinden oynamış olabilir.

Unutmayın ki basit arızaları bilinçsizce gidermeye çalışmak Çamaşır Makinası Arızaları ve Çözümleri Kodu ile kendinizce çözüm bulmak size daha büyük paralara mal olabilir.Bizleri aramanız yeterlidir.

2412, 2019

Buzdolabının ışığı yanıyor ama soğutmuyor

Categories: Haberler|Tags: |0 Comments

    Buzdolabının ışığı yanıyor ama soğutmuyor ise öncelikle arızanın nerede olduğunu tahmin etmek gerekir.Soğutmama nedeni termostat arızasından olabilir veya fanları çalışmıyor sıcak havayı dışarı atmıyordur. Ya da gazı azalmış olabilir. Servis çağırıp arızanın nerede olduğunu test etmek gerkir.

Biz teknik servis olarak elimizde bulunan test cihazlarımızla arızanın nerede olduğunu tespit ediyoruz. Sizlere tavsiyemiz eğer Buzdolabının ışığı yanıyor ama soğutmuyor ise kendiniz arızayı gidermeye çalışmayın. Küçük bir arızadan daha büyük arızalar meydana getirir. omnarım masrafınızı artırırsınız.

Bu tür şikayetler tüm marka ve model buzdolablarında karşımıza çıkıyor. Türkiye’de halkımızın kullandığı ve revaçta olan buzdolapları hatta derin dondurucularda aynı arızalardan karşımıza ürünler geliyor. Bazen aynı arıza marketlerde bulunan market dolapları ya da başka tabirle sütlük dolabında da aynı arıza şikayetim ile karşılaşıyoruz.

Söz konusu şikayetinin giderilmesi için kullanığımız araç gereç ve yedek parçaların orijinal olması yanında profesyonel kadromuzla da arızalara müdehale ediyoruz.Karşılaştığınız bu arıza bazen basit bir arıza da olabiliyor. Bunlara yerinde ve kısa sürede onarım yapıyoruz.buzdolap arza

Bu durumdan kaynaklanan daha büyük onarım ihtiyacı olan her marka buzdolabını adresinizden alıyor ve atölyemizde tamir ediyoruz. Sipariş makbuzu karşılığı aldığımız ürünlerinizi en kısa sürede tamir ederek bir an önce teslim etme gayreti ile çalışıyoruz.

Bütçenizden büyük paralar vererek aldığınız ürününüze mümkün olduğu kadar fabrika ayarlarından ve verilerinden çıkmadan, bütünüyle orjinal yedek parça kullanarak hassas davranıyoruz. Daha önceki yazılarınızda da belirttiğimiz gibi her marka ve model  bu tür arızalar varsa  tamir ediyoruz.

Her maka ve modele ait cihazlarınız fabrika üretimi durmuş veya eski model olabilir. Eski veya yeni olsun uzmanlık alanlarımıza giren  son yirmi yılda üretilmiş tüm ürünlerin yedek parçası elimizde mevcuttur. Yani geniş bir stok hacmine sahibiz.

Değerli müşterilerimize son konu olarak şunu tekrar belirtelim: kullandığınız dolabın modeli veya markası ne olursa olsun eğer Buzdolabının ışığı yanıyor ama soğutmuyor ise kendiniz müdehalede bulunmayın. Yücel Teknik Ankara’da hizmet vermektedir. Ancak her konuda sizlere yardımcı olmaya hazırız hemen bizi arayın.

1612, 2019

Buzdolabı Çalışıyor Ancak Soğutmuyor

Categories: Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri, Haberler|Tags: , , , , |0 Comments

Müşterilerimizden genellikle “buzdolabı çalışıyor ancak soğutmuyor” şeklinde şikayetler alıyoruz. Bizleri çağırmadan önce aşağıdaki önerilerimizi gözden geçirmeniz siz değerli müşterilerimiz için daha iyi olur. İnternet arama sayfalarında bazı müşterilerimiz arcelik buzdolab arza unlem isareti, buzdolab calsyor ancak sogutmuyor, arcelik buzdolab arza isaretleri ve arçelik buzdolabı soğutmuyor çıt sesi gibi çözümm önerileri aramışlar. Hafta sonu veya tatil günleri dahil sizler için çalışıyoruz.

Buzdolabı çalışıyor ancak soğutmuyor ise birkaç tavsiyemizi aşağıda sunuyoruz:

Soğutucu bölme sıcaklığı çok yüksek bir değere ayarlanmış olabilir. Soğutucu bölme sıcaklık ayarının dondurucu bölme sıcaklığı üzerinde etkisi vardır. Soğutucu ya da dondurucu bölme sıcaklığını değiştirerek ilgili bölmelerin sıcaklığı yeterli seviyeye gelene kadar bekleyin.

 • Kapılar sık açılmış ya da uzun süre açık kalmıştır.
 • Kapıları çok sık açmayın.
 • Kapı aralık olabilir.
 • Kapıyı tamamen kapayın.
 • Ürünün fişi daha yeni takılmış ya da yeni yiyecek konulmuş olabilir.Bu normaldir. Fiş yeni takıldığında ya da yeni yiyecek konulduğunda ürünün ayarlanan sıcaklığa ulaşması normalden daha uzun zaman alır.
 • Ürüne yakın zamanda fazla miktarlarda sıcak yemek konmuş olabilir.
 • Ürüne sıcak yemek koymayın.

Tüm bu önerilerimizi dikkatle kontrol ettiyseniz ve yine de Arçelik buzdolabı çalışıyor ancak soğutmuyorsa 0312 315 00 56 numaralı telefondan bizleri arayabilirsiniz.

2212, 2019

Bosch Servis Hakkında Kısa Bilgiler

Categories: Haberler|Tags: , |0 Comments

      Bosch servis hizmeti veren firmamız  arızaları doğru şekilde teşhis etmek, onarmak ve test etmek için Bosch yetkili servis kadar son derece uzmanlaşmış kadroya ve  test ekipmanlarına sahiptir.

   Bosch servis atölyemizin onarım yaptığı ürünler, malzeme veya işçilik kusurlarına karşı satın alındığı tarihten itibaren bir yıl garantilidir. Bu garanti, dikkatsiz kullanım veya nakliye nedeniyle arızalanan veya hasar gören ekipmanları kapsamaz.

Yücel Teknik olarak,  Bosch yetkili servis hizmetlerinde kullanılan yedek parçaları ve işçiliği birebir aynıdır. Garanti için ve onarım tarihini kanıtlamak için sipariş makbuzu isteyebilirsiniz. Bizim verdiğimiz garanti kapsamı dışındaki onarımlar için işçilik uygun fiyatlar üzerinden ücretlendirilir.

Tüm onarım hizmetlerimiz, ürününüzü ilk aldığınız haline getirmek içindir. Yücel Teknik hizmetleri, cihazınızın kullanım kılavuzları ve fabrika verilerine uygun olarak sağlanır.

Bosch servis olarak kullandığımız yedek parçalar orijinaldir. Bosch yetkili servis ile hemen hemen aynı yedek parçaları kullanmaktayız. Arızalı cihaz ekipmanın ayarlanması ve zamanında teslim edilmesi için büyük çaba sarf etmekteyiz. İstenirse, standart onarım ücretinde çalışan cihazların periyodik bakım ve kontrolünü de yapabiliriz.

     ankara bosch servisBosch servis olarak Bosch Yetkili Servisi’nin uyguladığı hizmeti vermekteyiz. Onarım yerinde yapılamıyorsa ürünü evinizden alıp atölyemizde müdahale ediyoruz. Geri dönüş süresi önemli ölçüde değişebilen iş yüküne bağlıdır. Tüm onarımlar mümkün olduğunca zamanında yapılır. Bir sorun çıkarsa ve / veya arıza tekrarlanırsa daha uzun bir geri dönüş de oluşabilir. Onarımınızı ek ücret karşılığında hızlandırmak için acele hizmetlerimiz mevcuttur. Onarım isterken  lütfen müşteri temsilcisinden mevcut geri dönüş süresini ve acele hizmetin kullanılabilirliğini sorun.

Herhangi bir ürünün onarım hizmetleri için Bosch servis hizmetlerini aramadan önce arızalı cihazınızın marka ve modelini bir kenara not alın. Onarım işlem sürelerini en aza indirmek ve verimli çalışmak için Yücel Teknik Servis müşteri memnuniyeti esaslı onarım politikalarını uygulamaktadır.

   Tüm Onarımlar İçin:

Servis Departmanına başvururken modelinizi ve seri numaralarınızı hazır bulundurun. Ürününüzdeki sorunun tam olarak ne olduğunu açıklayın – bir onarım gerektiğine karar verilirse, servis temsilcisi bir Onarım Siparişi numarası verir ve size tahmini bir  randevu saati verir. Bir onarım için iş akışı planlarken daha önce yapılan onarımlar için bilgilerinizi isteyeceğiz. Atölyeye götürdüğümüz ürünlerin onarım sonrasında teslimi için alternatif bir adrese iade edilmesi gerekiyorsa, bunu daha önceden bildirin. Onarımlar ve testler tamamladıktan sonra iade için sizinle iletişime geçeceğiz.

   Değiştirdiğimiz Yedek Parçalara Ait Garantili Onarımlar:

Ünite bir garanti onarımı ise bizden aldığınız    Bosch servis  hizmeti tarihine göre size verdiğimiz belgeyi gösterirseniz  ücretsiz hizmet veririz. Eğer garantinin geçersiz kılındığı şekilde kullanılmışsanız, işe devam etmeden önce sizinle iletişime geçeceğiz. Bu, yalnızca ünitenin hasar görmesi, taktığımız yedek parça garanti kapsamı dışındaysa gerçekleşir.

    Garanti Dışı Onarımlar:

Yedek parça garanti süresi dışındaysa veya garanti durumu ile ilgili herhangi bir sorun varsa, önceden bilgilendirme yapılır. Garanti dışı işlemlerin tahmini miktarı aşacak aşırı onarımlara ihtiyaç olduğu belirlenirse, onarım işlemine devam etmeden önce sizden izin almak üzere sizinle irtibata geçilecektir.

     Servis Garantisi

     Bosch servis Merkezinde yapılan onarımlarda, servis sırasında yapılan fiili çalışmalar için 90 gün boyunca malzeme ve işçilik hatası bulunmayacağı garantisi verilir.

   Bosch servisile İlgili Diğer Konular

Onarım için bırakılan ve 3 ay içinde alınmayan tüm arızalı ürünlerden mesuliyet kabul edilmez. Yukarıda belirttiğimiz politikalar ile tüm beyaz eşya onarım firmaları gibi, hizmet sürecini kolaylaştırmayı ve Bosch servis hizmetlerinde geri dönüş süremizi azaltmayı amaçlıyoruz. Sorular için Lütfen bizi arayın veya e-posta gönderin.